środa, 20 maja 2009

Koncert Bogny Kicińskiej


21.05 czwartek
Koncert Bogny Kicińskiej
Bogna Kicińska ukończyła szkole muzyczna II st. na skrzypcach w Krasnymstawie, gdzie urodziła się w 1984 roku. Największą jej pasją jest jednak śpiewanie. To ona zaprowadziła ją na Warsztaty Jazzowe w Puławach, gdzie zakochała się w jazzie.
W 2004 roku zaczęła naukę w Policealnym Studium Jazzu w Warszawie przy ul. Bednarskiej w klasie Janusza Szroma. Miała zaszczyt pracować z nim oraz wspaniałym akompaniatorem Bogdanem Hołownią przez dwa lata. Równolegle zaczęła naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczyła się w klasie Lory Szafran a później Agnieszki Wilczyńskiej. W 2007 roku zaczęła studia magisterskie na tej samej uczelni u Grzegorza Karnasa.
Talent Bogny został doceniony na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość’2005, którego została laureatką. Drugim jej sukcesem jest zdobycie głównej nagrody na festiwalu Nadzieje Warszawy’2007. W sierpniu 2008 roku zajęła drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym dla Muzyków Śpiewających w Żorach.
W grudniu 2008 zagrała trzy koncerty na Ukrainie w ramach festiwalu Jazz Bez Festival.
Tak o niej pisze Paweł Brodowski w miesięczniku Jazz Forum: „Bogna Kicińska (…) to prawdziwe odkrycie, wokalistka o szerokiej skali głosu, śpiewająca z wyczuciem, swobodnie improwizująca techniką scatu”.
Bogna traktuje swój glos instrumentalnie, co można usłyszeć w jej improwizacjach i kompozycjach, w których wykorzystuje technikę scatu.
Bogna Kicińska - wokal
Kuba Cichocki - instrumenty klawiszowe
Michał Kapczuk - kontrabas
Kuba Szydło - perkusja
http://www.myspace.com/bognakicinska
Start: 21
Wjazd: za darmo

Brak komentarzy: