sobota, 11 kwietnia 2009

Mochipet w Obiekcie!


17.04 piątek
Mochipet w Obiekcie!
Davida Y. Wang aka Mochipet jest obecnie uznawany przez wielu fachowców i poszukiwaczy nowych brzmień za objawienie nowoczesnej sceny elektronicznej. Ten pochodzący z Tajwanu i zamieszkały w San Francisco artysta, zaczynał swą dj’ską karierę w klubach Los Angeles i San Francisco, dając się jednocześnie poznać jako utalentowany producent spod znaku mash up. Wychowany na metalowych riffach, awangardowym jazzie i rapie zachwycał klubową publiczność łamaniem wszelkich barier muzycznych, mieszając w jednym tyglu black metal, hip hop i disco, podrasowane energicznym bitem ghetto tech czy breakcore.
Najlepszym wyrazem tej różnorodności są kompozycje Davida, które oprócz wydawnictw jego własnej wytwórni Daily City Records, ukazały na płytach tak renomowanych labeli jak Bpitchcontrol, Tigerbeat6 czy SCION. Oryginalny styl Mochipet’a został szybko dostrzeżony przez niezależną branżę muzyczną, dzięki czemu miał on już okazję występować u boku takich artystów jak m.in. Autechre, Dj Qbert, Luke Vibert, Modeselektor, M.I.A, Spank Rock, Cristian Vogal, Fluokids, Juan Maclean, Kid606, Ellen Allien, Felix Da Housecat i Carl Craig.
Jego ostatnie produkcje, określane mianem warped hip hop, cranked electro, dubsteb i IDM, zyskały bardzo entuzjastyczne recenzje prasowe. Prestiżowy brytyjski magazyn The Clash zaliczył go do grona Top Electronic Artists of 2008 zaś utwór ‘Sharp Drest’ ukaże się wkrótce na soundtrack’u do gry NBA2k9 Videogame, obok produkcji Beastie Boys, N.E.R.D , Gnarls’a Barkley’a i The Cool Kids. Jako ciekawostkę można dodać iż kompozycja David’a ‘Dessert Search forTechno Baklava’ w wykonaniu 20sto osobowej orkiestry była grana m.in. w nowojorskimm Carnegie Hall i na amsterdamskim Holland Festival!
Występ Mochipet’a w Obiekcie Znalezionym jest organizowany w ramach europejskiego tourne promującego materiał z jego nowego albumu ‘Master P on Atari’, który ma się ukazać na początku kwietnia.
Supportować go będą dj’skimi setami Kwazar, Koola i Swim.
http://www.mochipet.com/
http://www.dalycityrecords.com/
Start: 21
Wjazd: 15 zł

2 komentarze:

zgryw pisze...

więcej takich ;)

Anonimowy pisze...

a zdjecia ?