wtorek, 2 marca 2010

5,6,7.03 - Urojenia w Obiekcie Znalezionym

Urojenia w Obiekcie, czyli Laboratorium Dramatu w Obiekcie Znalezionym

Obiekt Znaleziony, znajduje się w podziemiach Galerii Zachęta, za dnia jest kawiarnią i restauracją, nocą zamienia się w klub. Na początku marca zamieni się też w teatr. W piątek, sobotę i niedzielę (5 – 7 marca 2010) Laboratorium Dramatu pokaże spektakl „Urojenia” Pawła Jurka w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego. I to jest dopiero początek melanżu teatru z klubem.

Bohaterami „Urojeń” są młodzi mieszkańcy dużego miasta. On pracuje w banku, ona siedzi, a właściwie leży, w domu, czyta kolorowe magazyny, ogląda telewizję i się nudzi. Chętnie podzielą się swoją prywatnością. Kręcą amatorskie filmy: on jest reżyserem, ona aktorką. Pewnego dnia pojawia się szansa, żeby wystąpić w prawdziwym programie…

Spektakl reżyseruje Krzysztof Rekowski, występują Robert Koszucki oraz Martyna Peszko. Oprawe muzyczną przygotował Kuba Pogorzelski, scenografię – Marta Pabian

Laboratorium Dramatu nie mieści się już ze swoimi spektaklami na scenie przy Olesińskiej 21. dlatego szukaliśmy miejsca, w którym będziemy mogli pokazywać nasze małe formy teatralne – monodramy i spektakle z niewielką obsadą. Obiekt Znaleziony zaproponował nam swoją przestrzeń. Mam nadzieję, ze „Urojenia” to dopiero początek naszej współpracy z Obiektem.– mówi Tadeusz Słobodzianek, dyrektor Laboratorium Dramatu.

Urojenia to spektakl klubowy, ponieważ grany był głównie w klubie Le Madame. Można powiedzieć, że teraz przedstawienie jest znowu w klubowej trasie. Wznowienie spektaklu w Obiekcie Znalezionym to powrót do korzeni.

Z recenzji

Bohaterowie jednoaktówki "Urojenia" Pawła Jurka to para przeciętnych, młodych ludzi: ona chwilowo na bezrobociu, on pracuje w banku. Czas spędzają na oglądaniu telewizji i przeglądaniu kolorowych czasopism. A jednak świat, w którym żyją trudno nazwać normalnym, bo składa się z samych urojeń. (Gazeta Wyborcza Stołeczna)

Pierwsze spektakle „Urojeń” odbędą się 5, 6, 7 marca o godzinie 19.00 w Obiekcie Znalezionym, przy Placu Małachowskiego 3.

Brak komentarzy: