środa, 18 lutego 2009

Koncert Gaby Kulki w ramach International Meeting of Student Media


Międzynarodowe Spotkanie Przedstawicieli Mediów Studenckich
(International Meeting of Student Media) Dziennikarstwo obywatelskie oraz etyka mediów cyfrowych. To główne tematy, o jakich będą dyskutować dziennikarze z całego świata podczas Międzynarodowego Spotkania Przedstawicieli Mediów Studenckich. Odbywać się ono będzie 23 i 24 lutego w Warszawie.
Uczestnicy spotkania wezmą udział w konferencji pod hasłem „Dziennikarstwo w drodze. Media 2.0” oraz w cyklu imprez promujących stolicę i jej artystów.
Podczas konferencji, która odbędzie 23 lutego się na Uniwersytecie Warszawskim, młodzi dziennikarze z całego świata dyskutować będą na temat etyki nowych mediów, dziennikarstwa obywatelskiego i marketingu. Wykłady poprowadzą m.in. Leszek Stafiej, Alek Tarkowski z Creative Commons Polska i Cezary Ciszewski z TVP. Wieczorem w ramach IMSM obędzie się koncert Gaby Kulki w Obiekcie Znalezionym.

Gabriela Kulka to pianistka, wokalistka i piosenko-pisarka, której autorski repertuar zwinnie wymyka się stylistycznej klasyfikacji. Balansujące na graniach rocka,jazzu i kabaretu utwory są złożone, dynamiczne, pełne emocji - niosą skojarzenia zarówno z musicalem, jak i ze współczesną muzyką alternatywą.
Na swoim koncie posiada dwie płyty:
- Between Miss Scylla and a Hard Place (2003),
- Out (2006) [re-edycja 2007]

Debiutowała w 2001 roku w warszawskich klubach i kawiarniach, wykonując przy własnym akompaniamencie fortepianowym swoje pierwsze utwory - w Jazz Cafe Helicon, Trafficu, Jazzgocie.

W roku 2007 Gabriela została nominowana przez Program Trzeci Polskiego Radia do nagrody im. Mateusza Święcickiego "...za poszukiwanie własnej, oryginalnej koncepcji artystycznej" W tym samym roku album "Out" trafił na doroczną listę najważniejszych wydarzeń kulturalnych tygodnika Polityka - w kategorii muzyki popularnej zajął 4 miejsce.
Został również uznany przez miesięcznik Lampa "...jednym z największych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej".

Gabriela nagrała płytę "Out" samodzielnie, aranżując i wykonując wszystkie partie instrumentalne oraz wokalne, łącząc musicalową wrażliwość i przyprawione elektroniką brzmienie z ambitnymi tekstami w języku polskim i angielskim.
Ten różnorodny zbiór piosenek, którego wspólnym mianownikiem jest wszechstronny, charakterystyczny głos wokalistki, stanowi popis jej kompozytorskich możliwości.
Album został entuzjastycznie przyjęty przez ogólnopolską prasę.

24 lutego uczestnicy spotkania wezmą udział w grze miejskiej organizowanej przez Experience Warsaw, zajrzą do pracowni artystycznych i Konesera na Pradze, sfilmują telefonami komórkowymi Warszawę. Odwiedzą najskrytsze zakamarki stolicy wspólnie z Aktivistem i zespołem Citydoping. Swoje wrażenia opiszą w tworzonym na bieżąco blogu. Spotkanie zakończy się imprezą w klubie Time Cafe.


Więcej informacji oraz zapisy dla przedstawicieli mediów studenckich i studentów dziennikarstwa na stronie internetowej: www.studentmediawarsaw.pl

1 komentarz:

From Stage pisze...

Prawie cały ten koncert można obejrzeć zaczynając od http://vimeo.com/3406103, zapraszam :-) Nagrania z innych koncertów: http://vimeo.com/fromstage